Чесний діагноз коштує грошей або чому консультації платні

Наступний нарис я вирішив написати після того, як відповів багато разів на питання: «Чому беруть гроші за консультацію та огляд?»

Спочатку, буквально 100 слів про проблематику питання в Україні. Я не буду приводити всі випадки, про які знаю чи стикався особисто. Просто поговоримо в цілому про питання.

«Комерційні діагнози»

Постановка неіснуючих діагнозів (поліпрогмазія) однозначно є ознакою ганебного бізнесу в медицині або відсутність належної технічної бази для правильної діагностики.

Бас Сергій Олексійович: «Часто до мене і до лікарів нашої клініки звертаються батьки маленьких пацієнтів, бажаючи почути альтернативну думку, або підтвердити поставлений раніше діагноз. На жаль, буває, що ми стикаємося з ситуацією, коли лікування призначено неадекватно в співвідношенні з існуючою проблемою, або ж обсяги інвазивних втручань значно перебільшені. Нещодавно, наприклад, оглядав дитину, якій поставили діагноз “каріозна поразка семи зубів” і хотіли поставити 7 пломб на 12 зубах. Істинний діагноз гіпоплазія емалі, консервативне лікування вже проведено, і малюк з мамою продовжує у нас спостерігатися. Я думаю, проблем з зубами у нього в подальшому не буде».

Звідси можу зробити висновок: стоматологія має ті ж недоліки, що і більшість комерційної медицини. Як наслідок, краще заплатити за вірний діагноз, ніж отримати надлишкове вартісне лікування.

Торгівля парамедичними продуктами

Сам я пропрацював багато років в фармбізнесі і встиг подивитись на різне. БАДи, космоцевтики, «професійні пасти» і т.д. — все це «інший світ». Бізнес, де маркетингова складова доходить до 90-95% від вартості продукту (це ті гроші які платить пацієнт за те, щоб він сам же вірив в це). Я замислився, що в стоматології цього немає, але…

Пацієнт: «А у вас можна купити таку-то зубну пасту?»
Адміністратор: «Ми не торгуємо ліками та пастами, може в аптеці?»
Пацієнт: «Ні, лікар сказав — це” професійна “паста, купити можна тільки в стоматології.»

Приєднується Денис Степанович Завойко.

Денис Степанович: «Покажіть ваше диво! (Дивиться і посміхається) По складу той же “Бленд…” Тільки бідніше».
Пацієнт: «Не може цього бути, я за неї віддала 270 грн.»

Завіса. Мініатюра зіграна.

Комерційна медицина — це теж бізнес зі своєю рентабельністю, собівартістю і т.д. І нерозумно сподіватися, що: «ось я-то “сирка поїм”». Ви самі провокуєте лікаря на такі дії, бажаючи отримати в руки щось матеріальне в обмін на свої гроші, забуваючи, що найцінніше та найдорожче — це здоров’я, а не чудо-таблетки. І якщо лікар вірно поставив діагноз і призначив гризти моркву та яблука, це непоганий та не сучасний лікар — це просто чесний грамотний лікар, який повинен добре заробляти на своїх знаннях і досвіду, а не на «чудо-засобі»!

Неіснуючі хвороби

Дуже часто від батьків ми чуємо, що стоматолог сказав, що стоматит неможливо вилікувати, поки не вилікують дисбактеріоз, і відправив до знайомого гастроентеролога!

У світі такого діагнозу немає, не було та не буде, а в Україні є і, крім того, у нас його лікують. Звичайно, цей тандем не візьме з вас грошей за консультацію! Вам просто призначать щотижневий аналіз на дисбактеріоз, і масу гарних або унікальних ліків, які справляються з цією неіснуючою або іншою міфічною хворобою.

Ви звичайно бажаєте почути, хто винен і що робити? І це буде природньо, так як всі ми звикли до того, що нам скажуть про це, а ми вже в іншому місці це обговоримо.

Я Вас здивую!

Хто винен?

  • Винні ви в своїй погоні за отриманням матеріального в обмін на гроші.

Що робити?

  • Почати думати як людина, що живе для себе та дітей, для якої результат важливіше процесу.

Відповідайте собі на питання: «Що краще: лікуватися або бути здоровим?» Так ось, лікуватися — це процес. Що краще захворіти та вилікуватися або не захворіти?

І ви зрозумієте, чому час хорошого лікаря коштує грошей!