Чому підлітка все ж таки потрібно лікувати у дитячого стоматолога?

Підхід до лікування зубів у дорослого стоматолога дуже відрізняється від мислення дитячого лікаря стоматолога. Звичайний стоматолог оцінює ступінь руйнування конкретного зуба або навіть групи зубів і, відповідно, вибирає тактику лікування — відновлення, протезування, видалення. Головне ж в дитячій стоматології — це можливість коригування наявних або порушень, що розвиваються. При правильному підході до 17-20 років можна та потрібно допомогти уникнути проблем на багато років вперед. Потрібно пам’ятати, що у підлітків 10-16 років зубощелепна система знаходиться у динамічному розвитку та лікування без звернення на це може дуже нашкодити дитині.

Що мається на увазі?

Спробуємо розібратись на прикладах.

Наприклад: у 9-ти річної дитини зруйнований 6-й нижній зуб. Що пропонує доросла стоматологія? Відновити зуб на штифтах, або за допомогою вкладки та керамічної коронки. Але в даному випадку, швидше за все, необхідно видалити цей зуб, а зростаюча сімка займе його місце сама або з невеликою нашою допомогою. Чому так? Тому що дорослий стоматолог оцінює перспективу на найближчі максимум 10-15 років, а дитячий чітко розуміє, що йому необхідно сформувати у дитини зубощелепну систему, яка стабільно зможе функціонувати як мінімум 50-60 років. Відчуваєте різницю?

Будь-яка проблема, що виникла у підлітка, має свою причину (проблеми з мінералізацією, прикусом, гігієною, супутні захворювання і т.д.). І якщо просто вилікувати зуб і не усунути проблему, це однозначно призведе до виникнення нових вогнищ уражень.

Не пропустіть час, коли можна скорегувати та усунути будь-які порушення правильного розвитку зубів у вашої дитини. Після закінчення повного формування, тобто після 20 років, зробити це без втрат дуже складно. Але ж ніхто не сумнівається, що ніякі матеріали, навіть найкращі, ніколи не замінять того, що створено природою!