Перед будь-яким втручанням/лікуванням необхідно провести діагностику та визначити причину патології прикусу, визначитися з планом і вибором лікування. Чому нам так важливі рентген-знімки, діагностичні моделі та фотографії до початку лікування?

Відповідь проста — сучасна ортодонтія просто неможлива без додаткових методів обстеження будь-якого пацієнта, особливо дитини, так як організм малюка знаходиться в стадії формування та зростання до 19-20 років. Для того, щоб прибрати патологію прикусу або запобігти її, спочатку необхідно виявити причину, а вже потім лікувати наслідки того, що ми бачимо в порожнині рота пацієнта. Причинами патологій можуть бути безліч чинників, наприклад: шкідливі звички (смоктання пальця, соски, прокладання різних предметів між зубами, кусання нижньої чи верхньої губи, навмисне висування нижньої щелепи вперед, дихання ротом, неправильний ріст щелеп, штучне вигодовування і т.д.).

Що входить до нашої ортодонтичної консультації?

При первинному відвідуванні спеціалісти “BABYDENT” ретельно збирають анамнез (історію), виявляють скарги, з якими до нас звертаються, потім в кріслі лікаря стоматолога ортодонта пацієнт оглядється в анфас і профіль, ставиться попередній дентальний діагноз і дається направлення на додаткові методи обстеження.

Які методи обстеження в ортодонтії та що вони дають?

  1. Контрольно-діагностичні гіпсові моделі щелеп: на моделях проводяться усі необхідні розрахунки, наочно видно звуження/розширення зубних рядів, брак місця в зубному ряді, скупченість зубів. За допомогою моделей визначається дентальний діагноз. Найголовніше для пацієнта це те, що ми можемо порівняти виправлення прикусу, наскільки сильно зуби змінили своє положення в результаті лікування;
  2. ОПТГ — ортопантомограмма або панорамний знімок зубних рядів. Такий вид додаткового обстеження дає повну картину стану тимчасових і постійних зубів, стан скронево-нижньощелепних суглобів і гайморових пазух;
  3. ТРГ у бічній проекції — телерентгенографія. Знімок дозволяє оцінити не тільки профіль обличчя пацієнта, зростання кісток черепа, зростання верхньої та нижньої щелеп, а й поставити правильний скелетальний діагноз;
  4. Діагностичні фотографії —знімок обличчя, фотографії всередині рота. За допомогою таких знімків оцінюються пропорції обличчя, змикання губ, симетричність обличчя, зміщення центру зубів. В процесі лікування робляться фотографії порожнини рота (щоб потім виправити прикус) для відстеження динаміки лікування.

Тому правильно проведена діагностика дозволяє точно виявити причини даної патології для виключення того, що діється в в порожнині рота пацієнта.
Обирайте грамотних фахівців для того, щоб ліквідувати патологію прикусу або ж виправити прикус. Без додаткових методів обстеження лікування не може бути ефективним і не надасть позитивний результат.