Чи потрібно протезування молочних зубів? Адже багато хто вважає, що це потрібно тільки дорослим зубам. Але доведено наукою, що втрата молочних зубів (раніше терміну) може порушити жувальну функцію. Та й із естетичного боку — це не дуже привабливо — тим більше, що дитяча психіка до таких моментів більш чутлива.

Показання до протезування зубів у дітей

Дівчина після протезування молочних зубів
Протезування дітям потрібно в таких випадках:

 • Карієс і повне руйнування молочного зуба. У деяких випадках це веде до дефектів мови та проблем зі шлунком;
 • Флюороз — поява плям на зубах, які можуть привести до їх руйнування;
 • Запалення окістя — у таких випадках видаляють зуб;
 • Періодонтит — веде до випадання зубів;
 • Випадання зубів у ранньому віці — це робить відхилення в зубному ряді з відповідними наслідками (неправильний прикус);
 • Бруксизм — мимовільний скрегіт зубами, нерідко та уві сні. Веде до зміни форми зуба та його втрати;
 • Адентія — відсутність зубів (іноді всіх) з різних причин.

Дитяче протезування молочних зубів: особливості

Головна особливість у тому, що дитяча щелепа росте, змінюється. Тому лікар-стоматолог повинен провести протезування так, щоб не нашкодити процесу розвитку щелепи. Здоров’я дитини перш за все, тому досвідчені фахівці застосовують гіпоалергенні матеріали, різні безпечні сплави металів, акрил та інше.

Дітям можуть поставити лікувальні, профілактичні або фіксуючі зубні протези. Вони можуть бути знімні, незнімні, умовно-знімні. Види протезів для тимчасових зубів:

 • Коронки;
 • Штифти;
 • Мостові;
 • Іммедіат;
 • Бюгельні;
 • Повні покривні.

Де зробити протезування тимчасових зубів?

Лікарі приватної дитячої стоматології «Babydent» багато років працюють із малюками та знають, як знайти підхід навіть до самих примхливих маленьких пацієнтів. Ви можете записатися на прийом, дізнатися про ціни на протезування молочних зубів та інші послуги за телефонами з розділу «Контакти». До нас можна записатися на прийом у будь-який день тижня. Наші клініки знаходяться за такими адресами:

Київ:

 1. Дитяча стоматологія на Позняках (вул. Княжий затон, 11, тел. +380 (44) 221-03-20);
 2. Дитяча стоматологія на Теремках (вул. Ак. Вільямса, 3/7, тел. +380 (44) 333-95-49);
 3. Дитяча стоматологія на Троєщині (пр. Маяковського, 70, тел. +380 (44) 229-15-49).

Одеса:

 1. Вул. Кленова, 2А (район вул. Говорова, Академічній, Черняховського і Фонтанської дороги);
 2. пров. Хвойний, 8А (район вул. Малиновського, Багрицького, Космонавтів, Адміральського проспекту і Люстдорфської дороги).

Якщо ви проживаєте на правому березі Києва (Голосіївський, Шевченківський, Подільський, Солом’янський райони) або ж у містах Вишневе, Чабани, Боярка, на Софіївській, Михайлівській, Петропавлівській Борщагівці, вам буде зручніше звернутися в нашу дитячу стоматологію на Теремках (вул. Ак. Вільямс, 3/7, Жуляни, район вул. Ломоносова, Максимовича, Колоса, Конєва, Лятошинського, Кільцевої дороги). До нас зручно дістатися зі станцій метро Академмістечко, Житомирська, Теремки, Голосіївська, Васильківська, Виставковий центр, Іподром, Либідська.

Якщо ви проживаєте на лівому березі Києва (Позняки, район пр. Бажана, вул. Ахматової, Урлівській, Срібнокільській, Дніпровської набережної), то зручніше звернутися в нашу дитячу стоматологію на вул. Княжий затон 11.

Якщо ви проживаєте на Троєщині (район вул. Милославської, Цвєтаєвої, Закревського, Бальзака), то вам зручніше буде звернутися в нашу дитячу стоматологію на пр. Маяковського, 70.

Рот дитини до та після протезування зубів

Чи можна протезувати молочні зуби?

Так, якщо є показання до протезування молочних зубів. Якщо у дитини карієс, руйнування молочного зуба, періодонтит, бруксизм (мимовільний скрегіт зубами), відсутність зубів, запалення окістя — протезування допоможе позбутися від цих проблем і зробити зуби дитини здоровими.

Для чого потрібно протезувати молочні зуби?

Втрата молочних зубів раніше терміну може призвести до порушення жувальної функції. Протезування допомагає зберегти здоров’я зубів із дитинства.

Чи безпечно протезувати зуби дітям?

Щоб убезпечити дитину, для виготовлення протезів використовують тільки якісні гіпоалергенні матеріали та безпечні сплави металів. Вони не заважають розвитку щелепи.

Які протези можна ставити дитині?

Дітям ставлять лікувальні, профілактичні або фіксуючі зубні протези. Після огляду та діагностики стану зубів дитини, фахівець визначить який тип протезування буде ефективний у конкретному випадку.