Ні для кого не є таємницею, що прообраз першої жувальної гумки був ще у стародавніх греків, які жували смолу мастичного дерева, щоб освіжити дихання та очистити зуби від залишків їжі. Для цього також використовувався бджолиний віск. Розвиток хімії, поява нових технологій, перетворили армію жувальних подушечок у невід’ємну частину життя багатьох людей. Що робити, якщо мова йде про дітлахів?

Для початку, що люди знають про позитивні властивості жувальних гумок:

  • Підвищують швидкість слиновиділення, тим самим забезпечують очищення порожнини рота, нейтралізацію кислоти, дію захисних факторів слини;
  • Покращує якість слини (виділяється слина з підвищеною буферною ємністю);
  • Сприяє кращому кровопостачанню тканин пародонта та жувальних м’язів, створюючи їм додаткове навантаження;
  • Освіжає.

Недоліки жувальних гумок:

  • Провокує активне виділення шлункового соку, що може стати причиною виникнення гастриту і т.д.;
  • Тривалість жування призводить до безперервної стимуляції слинних залоз, що може викликати їх виснаження, патологічну сухість порожнини рота. Діти часто надувають бульбашки з жувальних гумок. Це значить, що можливе виникнення неправильного прикусу;
  • При тривалому жуванні можливий надмірний розвиток жувальних м’язів. Тому необхідно сформулювати правила, які дозволять безпечно тішити дітлахів «нехитрим» заняттям.

Стоматологи та педіатри сходяться на думці, що не можна жувати гумку дітям до трьох років; не можна жувати дітям (та й дорослим теж) з хворим шлунком, а дітям старше трьох років можна купувати тільки білу жуйку (без фарбників) та жувати не більше 3-4 разів на день, причому тільки після їжі та не довше 15 хвилин; на голодний шлунок жувати гумку дітям дозволяти не варто. Також повинні насторожувати жуйки сумнівного виробника. При їх виробництві можуть використовуватися небезпечні речовини. Ще більш небезпечні побічні ефекти, пов’язані з такими компонентами жувальних гумок, як замінники цукру, найчастіше це сорбіт та інші солодкі спирти. Приймати рішення з якого віку надавати жуйки — це право належить тільки вам! Категорично забороняється надавати гумку дітям до того, поки вони не зрозуміють, що ковтати її не можна ні в якому разі, та зможуть виконувати всі необхідні правила. І головне пам’ятайте, будь-яка жувальна гумка ні в якому разі не замінить зубну щітку чи нитку.

Р.S. Американські вчені встановили, що у дітей, котрі постійно жують гумки, в порівнянні з однолітками, значно нижчий інтелект. Пояснюється це тим, що гумка не дає можливості зосередитися, притуплює увагу, знижує пам’ять та послаблює процес мислення.