Кожна сім’я, в якій народилася дитина, рано чи пізно стикається із завданням видалення молочних зубів своєму чаду. Найчастіше це питання стає актуальним у віці 5-6 років, тобто в той час тимчасові молочні зуби починають випадати, поступаючись тим самим місцем для постійних. Однак не завжди все проходить гладко та мамі з татом доводиться вдаватися до видалення молочних зубів у дітей із знеболюючим у стоматолога.

Коли потрібно видаляти молочні зуби?

Видалення молочних зубів у дітей
Дитячі дантисти кажуть, що основними показаннями для видалення молочних зубів із наркозом є:

  • Розвиток карієсу. Простіше кажучи, якщо зуб зруйнований так сильно, що його неможливо відновити;
  • Серйозна травма зубу, наприклад, тріщина або скол, перелом кореня;
  • Кіста біля самої основи молочного зубу. Зуб хитається, проте самостійно не випадає, травмуючи при цьому тканини ясен, що викликає запалення;
  • Зауважимо, якщо молочний зуб дуже довго не випадає, то він тим самим перешкоджає нормальному росту “здорового” зуба;
  • Інші причини.

Перед тим як відвідати лікаря, у батьків виникає питання: «як підготуватися до першого або повторного візиту до дитячого стоматолога? Чи може піднятися температура після видалення?». Дитячі психологи радять не звертати особливої ​​уваги на майбутній візит і не обговорювати це в присутності малюка. Більше того, бажано не згадувати, що раніше все було боляче і страшно, а тепер зовсім не так.

Як зводити дитину до лікаря стоматолога?

Не потрібно переконувати малюка та говорити, що боляче не буде або лікар тільки проведе огляд. Це навпаки буде відштовхуючим чинником і зможе зіграти злий жарт. Зараз багато психологів рекомендують купити малюкові спеціальну гру “стоматолог”, в якій дитина буде в ролі лікаря. Таким чином, вона звикне та самостійно буде лікувати зуби та буде морально готова до відвідування лікаря. І найголовніша порада — слід вести себе так, як ніби похід до стоматолога — абсолютно буденна справа, подібна походу в магазин.

Щоб бути впевненим у тому, що процедура раннього видалення молочного зуба (переднього, верхнього, нижнього) у дитини пройде гладко та без наслідків, необхідно знати хорошу дитячу стоматологічну клініку. Саме такою є клініка «Бебідент», яка є єдиним приватним педіатричним стоматологічним центром в Україні, який надає повний спектр лікувальних, профілактичних процедур. Простіше кажучи, тут працюють лікарі різних спеціалізацій, тому ви зможете відвідувати «Бебідент» не тільки, щоб зробити видалення тимчасового зуба дитині, а й звертатися за консультаціями щодо формування зубощелепної системи та іншими питаннями. Вартість лікування є доступною для всіх.

Якщо ви зараз перебуваєте в пошуках гарного дитячого центру стоматології, то «Бебідент» — це відмінний вибір. Тут працюють кваліфіковані фахівці, ціна видалення молочного зуба, нерва з анестезією цілком доступна. Вирвати молочний зуб у дитини (без подальшої температури), а також лікувати флюс у цій клініці можна не тільки безболісно, ​​а й недорого. Скільки це коштує, ви можете дізнатися у нашого консультанта. Також ми займаємося видаленням надкомплектних зубів.

Нас можна знайти за такими адресами:

  1. У Києві — вул. Княжий затон, 11 (район пр. Бажана, вул. Ахматової, Урлівській, Срібнокільській, Дніпровської набережної), вул. Ак. Вільямса, 3/7 (район вул. Ломоносова, Максимовича, Колоса, Конєва, Лятошинського, Кільцевої дороги) і пр. Маяковського, 70 (район вул. Милославської, Цвєтаєвої, Закревського, Бальзака);
  2. В Одесі — вул. Кленова, 2А (район вул. Говорова, Академічній, Черняховського і Фонтанської дороги) і пер. Хвойний, 8А (район вул. Малиновського, Багрицького, Космонавтів, Адміральського проспекту і Люстдорфської дороги).

Коли можна їсти після видалення молочного зуба?

Їсти та пити дитині можна через 2 години після видалення молочного зуба. Протягом доби після видалення потрібно утриматися від вживання гарячої та гострої їжі, газованих напоїв, фізичних навантажень. Їжа повинна бути протертою або подрібненою, кімнатної температури.

Чи буде набряк?

Після видалення молочного зуба можливий невеликий набряк. Припухнути можуть як ясна, так і тканини щоки або губи. В перші три дні припухлість може збільшитися, а потім пройде сама.

Чи буде боляче?

Сучасна медицина дозволяє зробити видалення молочних зубів максимально безболісним, завдяки ефективному обладнанню та безпечним препаратам анестезії для дітей. Однак, не варто передчасно позбавлятися від тимчасових зубів без показань до видалення. Раннє видалення молочних зубів може стати причиною неправильного формування прикусу, наприклад.

Чи буде температура?

Невисока температура після видалення молочних зубів можлива, якщо видалення було виконано через запальний процес. Якщо температура у дитини після видалення зуба вище 38 градусів, варто звернутися до фахівця.

Чи небезпечне видалення молочних зубів?

Видалення молочних зубів, що хитаються, не небезпечне для дитини. Лікар використовує спеціальні щипці, конструкція яких не дозволяє рухати зуб вниз при розхитуванні, і гарантує збереження зачатку. При видаленні проблемних молочних зубів фахівці використовують безпечні знеболюючі препарати для безпечної процедури.