Найпоширеніші проблеми порожнини рота у дітей – карієс постійних (дорослих) зубів, пульпіт і періодонтит. Дві останні хвороби – наслідок першої, тобто, це не ліковані стадії карієсу, його ускладнені форми. Однак все можна вилікувати, і навіть зберегти зуб, не видаляючи його.

Лікування карієсу постійних зубів

  1. Карієс буває 4 форм:
  2. Каріозна пляма;
  3. Поверхневий;
  4. Середній;
  5. Глибокий.

 Лечение постоянных зубов у детей

Лікування карієсу полягає в очищенні ураженої ділянки від бактерій та її пломбування – вкладкою або вініром. Сучасні пломбувальні матеріали ефективно ізолюють тканини зуба, і залишаються в зубах не менше 10-15 років. А фотополімерні пломби дозволяють досягти повної естетичної відповідності кольору зуба дитини.

Лікування пульпіту постійних зубів у дітей

Пульпіт – запалення судинно-нервового пучка (нерва) зуба. Це захворювання, яке з’являється після несвоєчасного лікування глибокого карієсу. У дітей пульпіт проходить без особливих симптомів, але рано чи пізно дасть про себе знати нічним болем, підвищеною чутливістю зуба на гаряче чи холодне.

Лікування може бути двох видів:

  1. Із збереженням пульпи (нерва);
  2. З видаленням пульпи (нерва).

Перший спосіб застосовується вкрай рідко, другий – більш поширений, але має на меті пломбування кореневих каналів зуба. У сучасній медицині широко використовується апекс-локатор, який дозволяє стоматологу побачити й запломбувати навіть мікроканали, які не завжди видно на знімках рентгена.

Лікування періодонтиту постійних зубів

Найсерйозніша стадія не лікованого карієсу – періодонтит. Це запалення верхньої частини кореня зуба та прилеглих до них тканин, викликане розкладанням відмерлої пульпи. У дітей це захворювання проявляється запаленням ясен, підвищенням температури, появою кісти.
Лікування періодонтиту постійних зубів досить тривале. Як і у випадку з пульпітом, використовують метод пломбування каналів. Але для початку лікар-стоматолог повинен почекати, поки гній вийде з ясен через ці ж канали, щоб попередити утворенню свищів. Далі лікар пломбує кореневі канали, ставить пломби й проводить заходи щодо знезараження ротової порожнини дитини.

Де лікувати постійні зуби дитині?

Наша клініка “Babydent” лікує постійні зуби дітям із використанням сучасних технологій і якісних препаратів. Наші лікарі знайдуть підхід до кожного маленького пацієнта, вилікують карієс, пульпіт, періодонтит, і при цьому дитина не відчує болю. Ціни на лікування постійних зубів дитини ви знайдете в розділі “Послуги”. Також на нашому сайті ви можете ознайомитися з відгуками про дитячу стоматологію “Babydent”.

Де ми знаходимося:

  • Київ – вул. Ак. Вільямса, 3/7 (Теремки), вул. Княжий Затон, 11 (Дарницький район), пр. Маяковського, 70 (Деснянський район).
  • Одеса – вул. Кленова, 2А (Приморський район), пров. Хвойний, 8А (Малиновський район).