Молочні зуби дітям не лікують, і взагалі цього робити не потрібно – це міф, який вигадали батьки. Зуби, тимчасові і постійні, об’єднані в загальну систему, і якщо інфекція або карієс з’явилися на тимчасових (молочних) зубах, то велика ймовірність, що й з’явиться і на постійних. Також інфекція може призвести до гнійного запалення, а дану проблему вже не можна буде проігнорувати. Ну й ще один переконливий аргумент – неправильний прикус розвивається з дитинства, тому його потрібно коректувати на ранньому етапі, поки аномалія податлива і коректується нерадикальними методами. Прикус у дорослих коректувати довше, болісніше і дорожче.

Лікування карієсу молочних (тимчасових) зубів у дітей

Лечение молочных зубов у детей

Дітки, особливо дошкільного віку, не дуже люблять чистити зуби, тому карієс у маленьких пацієнтів – не рідкість. Визначити його можна після візуального огляду:

  1. етап – поява плям на емалі зубів, що з часом змінюють колір, стають темнішими;
  2. етап – поверхневий карієс. Дитина може відчувати, як зуб реагує на холодне, гаряче, може бути легке руйнування емалі;
  3. етап – середній карієс. З’являється каріозна порожнина – отвір в зубній емалі;
  4. етап – глибокий карієс. Велика кількість зруйнованої зубної емалі і тканин зуба. В занедбаному стані веде до запалення пульпи і утворення кісти.

При лікуванні карієсу лікар-стоматолог повинен дотримуватися правила – роботи все безболісно. Також слід звести до мінімуму використання бормашини. Вона лякає і дорослих, не кажучи вже про дітей.

Як лікують карієс маленьким дітям:

  • На ранньому етапі карієсу один із методів, який застосовують – сріблення, але це застарілий і малоефективний метод лікування. Хоч і срібло має антибактеріальні властивості, але не зупиняє карієс повністю. Так, ватним тампоном, змоченим в розчині срібла, покривається поверхня зубів. На сьогодні може бути застосований такий сучасний метод як ремінералізація. Його суть полягає в лікуванні особливими розчинами на основі кальцію, фтору та фосфору. Для кращого засвоєння емаллю цього розчину може застосовуватися ультразвук, вакуум або електрофорез. І ще один метод – озонотерапія. Найсучасніший, безболісний, проводиться без анестезії – через маленьку силіконову чашечку на зуб подається озон, який знищує всі бактерії, що викликають карієс.
  • Середній і глибокий карієс – тут застосовуються більш радикальні методи. Так, широко розповсюджене пломбування, але не таке, як для дорослих. В даному випадку використовується склоіономерні та силікофосфатні цементи, які більше підходять для молочних зубів. Ставлять також пломби з вмістом фтору, який з часом переходить в тканину зуба і зміцнює його. Також використовується метод депофорез – у важкодоступні канали молочних зубів вводиться розчин гідроксиду міді і кальцію, що знищує всі бактерії в каналі. І один з новітніх способів – препарування. Суть його в дії тонкого, але потужного струменя повітря або абразива. Струмінь направлений тільки на уражене карієсом місце. Препарування дозволяє отримати максимально надійне з’єднання пломби з каріозною порожниною.

Лікування пульпіту у дітей

Пульпіт (запалення нерву зуба) може бути 2 форм:

  1. Гостра – сильний біль (особливо вночі), болісна реакція на холодне і гаряче;
  2. Хронічний пульпіт – може протікати взагалі без симптомів (або зі слабкими симптомами). Може перейти в гостру форму.

Основних сучасних методів лікування пульпіту молочних зубів два – ендодонтичне лікування (лікування кореневих каналів) і хірургічне втручання (видалення зуба). Перший варіант передбачає збереження зуба, але часткове або повне видалення пульпи (пульпа). Другий варіант – видалення, застосовується у випадках, коли зуб зруйнований і/або немає можливості його відновити.

Якщо ігнорувати пульпіт молочних зубів, він може розвинутися в більш серйозну проблему – періодонтит.

Лікування періодонтиту у дітей

Періодонтит – запалення оболонки кореня зуба і оточуючих його тканин. Може бути викликаний не лікованим пульпітом, вірусом, травмою зуба або щелепи, глибоким карієсом.

Симптоми:

  • Гострий зубний біль;
  • Підвищена температура тіла;
  • Свищ на яснах або щоці;
  • Опухає щока.

Як відбувається лікування періодонтиту молочних зубів? Як правило, воно складається з двох етапів – знищення бактерій препаратами і лікування зуба аж до пломбування каналів. Іноді вдаються до найрадикальнішого варіанту – до видалення зуба. Лікування включає в себе саме лікування каналів нейтралізацію запалення, пломбування всіх каналів і відновлення зуба.

Де лікувати молочні зуби

Двері стоматологічної клініки “Babydent” завжди відкриті для вас і вашої дитини. Ми проводимо лікування молочних зубів будь-якої складності, із застосуванням сучасних методів і технологій. Ціни на наші послуги ви можете знайти на сайті або дізнатися у нашого менеджера.

У нас є клініки в Києві – дві на лівому березі (пр. Маяковського, 70 і вул. Княжий Затон, 11), одна на правому (вул. Ак. Вільямса, 3/7), і в Одесі – пров. Хвойний, 8А (Малиновський район) і вул. Кленова, 2А (Приморський район). На нашому сайті ви знайдете карту проїзду, ціни, відгуки пацієнтів і контакти наших стоматологій у вашому районі.