Неправильний прикус у дитини може з’явитися за різних причин. Але найпоширеніша – звичка дітей смоктати довгий час пальці, гризти тверді предмети. Ці нешкідливі, на перший погляд, звички можуть впливати на формування зубного ряду в ранньому віці, і спричинити більш серйозні проблеми надалі. Корекція прикусу у дітей – це якраз превентивний захід: в дорослому віці прикус виправляти набагато довше і складніше, болісніше і дорожче.

Коли потрібна корекція прикусу у дітей

Девушка с брекетами для коррекции прикучаОсновні показання для корекції:

 • Дистальний прикус – верхня щелепа (фронтальна частина) значно виступає вперед над нижньою;
 • Мезіальний прикус – нижня щелепа виступає вперед;
 • Глибокий прикус – значне перекривання нижніх різців верхніми;
 • Відкритий прикус – незмикання фронтальних і бічних зубів обох щелеп, в результаті чого утворюється щілина;
 • Перехресний прикус – поперечне перехрещення зубів при змиканні щелеп;
 • Дистопія зубів – один або кілька зубів не знаходяться в ряду;
 • Діастема – широкі щілини між зубами.

Чим раніше батьки візьмуться за лікування, тим простішим воно буде. Як тільки у дитини прорізалися перші молочні зуби, потрібно відвести її до ортодонта. У разі виявлення аномалії, спеціаліст повинен розробити план лікування з регулярним відвідуванням стоматології.

Як відбувається виправлення прикусу дітям

У найменшому віці (з 3 років) корекція прикусу у дітей проходить мінімально витратним методом. Наймолодшим пацієнтам лікарі рекомендують трейнери – силіконові змінні пластини на зразок капи, які надіваються на нічний час. Трейнери носять більш профілактичний метод корекції, і частіше використовуються ортодонтом, якщо є підозра на аномалію.

З 4-річного віку можна використовувати ортодонтичні пластини. На ранніх стадіях вони не менш ефективні, ніж брекети, але набагато дешевші за вартістю і можуть бути використані на молочному прикусі. На відміну від трейнера, знімний ортодонтичний апарат (зубна пластина) виготовляється індивідуально в лабораторії, і так само, як і брекети, вимагає корекційних візитів до ортодонта. Носяться вони протягом дня, однак їх потрібно знімати для гігієнічних процедур. Беручи до уваги, що це пластини для дітей, вони, на прохання батьків або самої дитини, можуть бути різного кольру і навіть з малюнком.

Брекет-система – для старших дітей, в більшості випадків вона вже на постійному прикусі надає сильну дію на щелепно-лицевий апарат, тому дозволяють виправити практично будь-які аномалії.

Також широко застосовується міотерапія, як альтернативний спосіб корекції прикусу дітей. Полягає він в комплексі вправ, які потрібно повторювати з певною частотою. Це тренування для правильної роботи м’язового апарату в результаті чого прикус виправляється. Найбільш радикальний метод – хірургічне втручання. Застосовується для лікування зубів дітей рідко (частіше для дорослих), тільки за складних аномалій.

Де виправити прикус в Києві

Стоматологічна клініка “Babydent” пропонує послуги з виправлення неправильного прикусу вашої дитини. Тут працюють досвічені лікарі-ортодонти, які знайдуть підхід до будь-якого маленького пацієнта. До нас можна записатися на прийом:

Київ

 • клініка на вул.Княжий затон, 11 – лівий берег, Позняки, район пр. Бажана, вул. Ахматової, Урлівської, Срібнокільської, Дніпровської набережної;
 • клініка на вул. Ак. Вільямса, 3/7 правий берег, Теремки, райони вул. Ломоносова, Максимовича, Колоса, Конєва, Лятошинського, Кільцевої дороги;
 • клініка на пр. Маяковського, 70 – лівий берег, Троєщина, район вул. Милославської, Цвєтаєвої, Закревського, Бальзака).

Одеса

 • клініка на вул. Кленовій, 2А – район вул. Говорова, Академічній, Черняховського і Фонтанської дороги;
 • клініка на пров. Хвойному, 8А – район вул. Малиновського, Багрицького, Космонавтів, Адміральського проспекту і Люстдорфської дороги).

Ціни можете дізнатися у нашого консультанта.

В якому віці краще виправляти прикус дитині?

Перший профілактичний прийом ортодонта можна провести в 3 роки, коли прорізуються всі 20 молочних зубів. Для профілактики, найменшим рекомендують трейнери – силіконові змінні пластини на зразок капи, які надіваються на нічний час. Починаючи з 4-річного віку можна застосовувати ортодонтичні пластини. З 6-7 років можна ставити часткові брекет-системи. Виправлення прикусу у підлітків починають з 12-14 років.

Чому брекети краще знімних апаратів?

Знімні апарати здатні виправити лише незначні проблеми викривлення зубного ряду та зубів. Брекети більш ефективно усувають проблеми, завдяки сильному тиску, який вони створюють. Використовувати брекети можна майже в будь-яких клінічних випадках. Вони забезпечують відносно швидке звикання і мінімальні проблеми з дикцією, на відміну від змінних апаратів.

Дитина налякана, що над нею будуть насміхатися через брекети. Що робити?

Намагайтеся переконати дитину в необхідності лікування. Поясніть, що після носіння брекетів у неї зникне кривизна зубів і зубного ряду. Дитина повинна зрозуміти, що виправлення прикусу – це запорука гарної посмішки, яка ніколи не вийде з моди. Запропонуйте кілька варіантів брекетів. Можна вибрати відповідну лігатуру і зробити брекет-систему стильним аксессуаром.

Як довго виправляється прикус?

Найчастіше виправлення прикусу займає від 12 до 18 місяців. У складних випадках – до 24 місяців. Термін лікування залежить від ступеня деформації, розміру щелеп, дотримання рекомендацій лікаря.