Дитячий ортодонт — лікар, що займається діагностикою, профілактикою та лікуванням щелепно-лицьових дефектів і аномалій розвитку прикусу. Тобто, фахівець, який формує правильний прикус у дітей. Коли потрібно відвідувати ортодонта? Світова практика говорить про те, що профілактично всі діти повинні пройти огляди в ортодонта в 1, 3 і 7 років.

І, звичайно ж, за показаннями, коли є основні ознаки, котрі сигналізують, що дитині потрібно виправляти прикус, є:

 • Неправильне співвідношення зубних дуг та інші їх порушення;
 • Викривлення одного або декількох зубів;
 • Проміжки в зубному ряді;
 • Нерівний ряд.

Є й інші симптоми на які може звернути увагу стоматолог при профілактичному огляді (ВООЗ рекомендує дітям не рідше 2-х разів на рік), але ми згадали найпоширеніші випадки. Ігнорування цих симптомів у ранньому віці може призвести до порушення мови та проблем із дихальною та травною системами, неврологічних проблем. Неправильний прикус — це ще й естетично непривабливо.

Коли потрібен дитячий ортодонт?

Багато батьків, побачивши викривлення зубного ряду молочного прикусу у дитини, вважають, що коли вони випадуть, на їх місці виросте рівний ряд постійних зубів. Це не так! При очевидних проблемах, дитячого ортодонта можна відвідувати вже з моменту появи перших зубів. Також це потрібно робити після того, як прорізалися всі молочні зуби та при зміні на постійні — приблизно у віці 7-10 років. У будь-якому випадку, чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим простіше проходить лікування.

Як виправляють прикус:

 • Брекети (ортодонтичні скоби), знімні пластини — так зване апаратне лікування;
 • Капи, або напівтверді ортодонтичні апарати, можуть бути використані з 2-3 річного віку, і дозволяють виправити частину дефектів на початковій стадії;
 • Міотерапія — комплекс вправ. Підходить для дітей до 6 років, коли аномалія виявлена ​​на ранньому етапі;
 • Хірургічна корекція — найрадикальніший спосіб. Для лікування неправильного прикусу у дітей застосовується вкрай рідко.

Відзначимо: консультація ортодонта так само необхідна при будь-якому ранньому видаленні молочного зуба, як правильно воно не було б виконано! Видалення фахівцем допоможе зберегти правильний прикус за консультативної підтримки ортодонта. Часто в нашій клініці, для утримання місця під постійний зуб, після видалення, вдаються до мікропротезування або встановлюють спейс мейкер.

Спейсмейкер
Ще один нюанс: дітей не можна вести до ортодонта, який працює з дорослими. Так як дитячий лікар складає прогностичний план лікування або корекції, з розумінням того, що буде із зубним рядом після зміни зубів, і як це вплине на зростання щелепно-лицьового апарату, естетику всього обличчя в майбутньому. А ортодонт, який працює з дорослими, як правило застосовує фактажні протоколи, тобто виправляє проблему яка є зараз, тому що геометрично зубощелепна система у дорослих вже не змінюється.

Де знайти гарного дитячого ортодонта в Києві

Дитяча стоматологія “Babydent” пропонує послуги ортодонта для вашого малюка.
Наші клініки знаходяться в Києві:

 • Вул. Княжий затон, 11 (район пр. Бажана, вул. Ахматової, Урлівській, Срібнокільській, Дніпровської набережної);
 • Вул. Ак. Вільямса, 3/7 (район вул. Ломоносова, Максимовича, Колоса, Конєва, Лятошинського, Кільцевої дороги);
 • Пр. Маяковського, 70 (район вул. Милославської, Цвєтаєвої, Закревського, Бальзака).

І в Одесі:

 • Вул. Кленова, 2А (район вул. Говорова, Академічній, Черняховського і Фонтанської дороги);
 • Пер. Хвойний, 8А (район вул. Малиновського, Багрицького, Космонавтів, Адміральського проспекту і Люстдорфської дороги).

Запис на прийом ви можете зробити за телефонами, вказаними в розділі “Контакти”, там же ви знайдете карту проїзду. Відгуки про дитячих ортодонтів “Babydent” у Києві та Одесі відзначають уважність лікарів до маленьких пацієнтів, доступні ціни, високий рівень обслуговування та професіоналізм стоматологів.

Коли можна йти на огляд до дитячого стоматолога-ортодонта?

Перший огляд — при формуванні тимчасового прикусу у дитини. Це відбувається у віці 2,5-3 років. Звичайно, лікування в такому віці не рекомендується, але лікар зможе поставити діагноз або підтвердити нормальність. І, у разі необхідності, виписати рекомендації, порадити профілактичні заходи, а при розвитку патології — встановити терміни лікування.

Чи можна ставити брекети на молочні зуби?

Брекет-система ставиться тільки на постійні зуби. І тільки тоді, коли вони всі та повністю прорізалися.

В якому віці можна ставити брекет-систему дитині?

Брекет-систему використовують для виправлення аномалій прикусу дітям старше 10 років. Саме у віці 10-13 років брекети найбільш ефективні, і при цьому не викликають болісних відчуттів.

Як довго виправляється аномалія прикусу у дітей?

Це залежить від віку дитини, стану зубів і вибору апарату лікування. Так, час виправлення прикусу може зайняти, в середньому, від 10 місяців до 2 років.