Санація порожнини рота — це комплекс лікувальних і профілактичних процедур для оздоровлення порожнини рота та попередження виникнення захворювань. Санація — це, в першу чергу, усунення збудників інфекції та відновлення фізіології всієї зубощелепної системи.

Каріозний або будь-який інший процес в ротовій порожнині може слугувати джерелом інфікування практично будь-якого органу або системи організму. Ось чому за часів планової медицини, санації ротової порожнини приділялося так багато уваги. Адже санація допомагає усунути всі збудники інфекції, не допускаючи поширення бактерій. Крім ризику інфікування, не треба забувати про токсини, що виробляються бактеріями та грибками. Токсини можуть негативно впливати на весь організм, втручаючись у нормальну роботу багатьох органів і систем.

Каріозна хвороба має бактеріальну природу. Нерідко карієс виступає причиною хронічної ангіни дітей. На запущених стадіях хвороба може призвести до ревматичних поразок суглобів і серця.

Численні дослідження довели, що санація порожнини рота є обов’язковою умовою одужання при багатьох інфекційних захворюваннях, так як карієс провокує виникнення нових джерел токсинів і бактерій.

Що включає в себе санація ротової порожнини:

  • Прийом у дитячого стоматолога включає: огляд порожнини рота на предмет різних захворювань, коригування гігієни та навчання правилам гігієни (обов’язково);
  • Зняття зубних відкладень: м’якого нальоту, зубного каменю (бажано);
  • Лікування карієсу та його ускладнень: пульпіту та періодонтиту (при необхідності);
  • Лікування некаріозних уражень (при необхідності);
  • Лікування захворювань ясен і пародонту — протизапальна терапія при гінгівіті, пародонтиті, стоматиті, захворюваннях язика (при необхідності);
  • Видалення подразнених зубів, що не підлягають лікуванню, в тому числі зубів мудрості, розташованих в неправильному положенні (при необхідності);
  • Протезування та виправлення аномалій прикусу (при необхідності);
  • Складання графіку профілактичних оглядів та його дотримання (обов’язково).

У клініці “BABYDENT” діти беруться на стоматологічний диспансерний облік. За необхідності, вам може бути запропонована профілактична програма, підібрана особисто для вашого малюка.