Чому гігієна порожнини рота так важлива і як потрібно проводити профілактичні процедури?

На сьогоднішній день найкраща боротьба з утворенням карієсу і його ускладнень тимчасових і постійних зубів є профілактика. Профілактика включає в себе дві важливі складові: щоденна гігієна порожнини рота в домашніх умовах і регулярний огляд у лікаря стоматолога, проведення професійної гігієнічної чистки зубів.

Щоденна гігієна порожнини рота в домашніх умовах включає в себе:

 • правильно підібрана зубна щітка і паста за віком дитини і станом зубів;
 • чистка зубів 2 – 3 рази на день правильною технікою (головку щітки маємо під кутом 45 градусів до поверхні зубів вимітаючими рухами в напрямку від ясен до краю зубів, внутрішню поверхню зубів потрібно очищати круговими рухами, жувальну поверхню зубів слід очищати роблячи руху вперед-назад)
 • використання зубної нитки для чищення проміжків між зубами;
 • використання індикаторів нальоту для контролю правильної гігієни зубів дитини.

Спосіб застосування ІНДИКАТОРІВ CURAPROX

Контроль правильної гігієни зубів. Особливо це важливо для дітей, які тільки вчаться користуватися зубною щіткою.

 • Одну таблетку можна використовувати для двох чоловік. Таблетку розчиняємо в склянці води, розмішуємо до повного розчинення. Під ретельним контролем батьків дитина ополіскує ротову порожнину. Рідину не ковтати;
 • Пофарбовані зони свідчать про наявність нальоту або зубного каменю, нефарбовані зони вказують на чисту поверхню зубів;
 • Наліт, який утворився недавно (до 24 год.). Має рожевий колір. Його легко видалити самостійно в домашніх умовах;
 • Застарілий наліт (більше 24 год.). Має синій колір. Він видаляється після професійної гігієни у лікаря стоматолога;
 • Барвник зникає зі слизової рота через 30-40 хвилин.

Не рекомендується для використання:

 • Пацієнтам з сапфіровими та керамічними брекетами, а також з прозорим пластиком.

Професійна гігієна порожнини рота

Професійна гігієна порожнини рота — це комплекс процедур, спрямованих на поліпшення загального стану порожнини рота та на профілактику виникнення стоматологічних захворювань. Проводиться досвідченими лікарями-стоматологами за допомогою сучасного обладнання з використанням безпечних і високоефективних засобів.

Гігієна порожнини рота залежить від віку дитини. Для самих маленьких пацієнтів використовують спеціальні щітки та професійні пасти (які безпечні для дитини) для зняття м’якого зубного нальоту, що утворюється від залишків їжі.

Для дітей з 8 до 12 років і підлітків, використовують для зняття пігментного зубного нальоту апарат “Air Flow” і порошок “КАVo” — цей комплекс абсолютно не шкодить емалі та використовується як для тимчасових, так і для постійних зубів. Останній етап — полірування всіх поверхонь зубів спеціальною щіткою та пастою.

Після проведення професійної гігієни порожнини рота можна проводити додаткові профілактичні заходи, а саме:

 • Покриття зубів фторвмісними препаратами;
 • Підбір індивідуальних засобів гігієни ротової порожнини;
 • Корекція гігієнічних навичок (урок правильної техніки чищення зубів в домашніх умовах).

Контрольний огляд у лікаря-стоматолога: кожні 3 місяці — дітям до 10-12 років, підліткам — кожні 6 місяців, дозволяє виявити проблеми та захворювання порожнини рота на початковому етапі. Професійна гігієна порожнини рота з періодичністю призначається індивідуально лікарем стоматологом.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.