Частіше всього відвідування лікаря стоматолога викликає дискомфорт і почуття страху у людей різного віку. Що ж говорити про дітей? Як зробити перший візит свого малюка максимально позитивним?

Про це багато сказано, але на перше місце ми б поставили саме позитивний настрій батьків, адже діти відчувають емоції і вбирають їх, як губка, а почуття страху дуже швидко передається між рідними людьми. Не діліться з дітьми та не обговорюйте в їх присутності свої негативні враження від відвідувань стоматолога. Визначте, хто з батьків може піти з дитиною в кабінет і максимально стримано та точно виконуйте рекомендації лікаря.

Крім гарного настрою, на наш погляд, обов’язково треба обговорити план майбутнього лікування з лікарем перед прийомом і без участі дитини, навіть якщо це стосується простих профілактичних процедур. Ви як ніхто знаєте свого малюка, тому попередьте лікаря про страхи дитини, особливості. Порадьте лікарю теми для розмови, іграшки, мультфільми, які будуть приємні вашій дитині.

Необхідно поставити лікаря до відома про наявність у дитини алергічних реакцій на будь-які лікарські препарати, особливо якщо маніпуляції передбачають анестезію. Якщо у вашого малюка є супутні захворювання (з боку шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної, ендокринної систем, гострі та хронічні патології) необхідно повідомити лікаря.

Не радимо обговорювати стоматологічні проблеми та тонкощі лікування в присутності дитини! Лікар повинен, після візиту до нього, стати для дитини другом, сородичем по боротьбі із збудниками карієсу, тому не повинно бути конфліктів між батьками та лікарем у присутності дитини, так як малюк буде на стороні батьків, і змусити його лікуватися після цього практично неможливо.

Психологи рекомендують приходити до клініки за 5 хвилин до призначеного часу. Не раніше, так як дитина може втомитися, а також у неї виникне невроз очікування, адже це посилює стрес. Дитина повинна адаптуватися в умовах клініки, знайти в новій обстановці для себе щось приємне.

Ми рекомендуємо, в разі наявності у дитини страху, взяти малюка на руки та почати лікування вдвох на кріслі. Адже так малюкові буде спокійніше, не кричіть на дитину, якщо вона категорично відмовляється лікуватися, в цей момент її треба заспокоїти, або привести в інший раз, провівши бесіду вдома та розібравшись в збудниках страху.

Не сперечайтесь, якщо лікар під час лікування використовує директивні інтонації. Дитячі стоматологи — хороші психологи, тому вони краще оцінюють, як і коли потрібно віддати дитині строгу команду. Намагайтесь довіряти лікарю і у вас все вийде.