Як видалити молочний зуб дитині в домашніх умовах. Хитаються зуби у дітей

Молочні (тимчасові) зуби у дітей починають випадати у віці шести років. Іноді цей процес розтягується в часі, і багато батьків хочуть його прискорити, самостійно вириваючи зуби у своїх малюків. Чи можна це робити в домашніх умовах? Стоматологи категорично проти, допускаючи тільки природну зміну зубів у дитини. Адже все що вимагає додаткового втручання повинно виконуватися в стерильних умовах і з професійним підходом.

Як видалити молочний зуб?

Як видалити молочний зуб дитиніУ дитини хитається молочний ( тимчасовий) зуб, і ви вирішили видалити його самостійно. Перед початком потрібно підготуватися: малюкові обов’язково треба почистити зуби, прополоскати порожнину рота антибактеріальним засобом, а батьки повинні підготувати його морально — попередити, що може бути боляче. Або навпаки — заспокоїти, що все буде миттєво, і дитина нічого не відчує.

Існує маса народних архаїчних способів, які не мають нічого спільного з медициною, нами вони не схвалюються та не рекомендуються, через непередбачуваність наслідків: починаючи від травми зародку постійного зуба, закінчуючи запаленням або психологічною травмою дитини та її батьків на все життя.

Як відбувається саме видалення хиткого зуба:

  • Ниткою — класичний спосіб. Обв’язують ниткою зуб, беручи його немов в петлю, і різким рухом висмикуєте (але не вбік, щоб не пошкодити ясна, а вгору);
  • Тверда їжа — теж один із стародавніх способів. Дайте дитині яблуко або іншу тверду їжу, взаємодія з якою ліквідує хиткий зуб. Як мінімум існує велика ймовірність, що це трапиться;
  • Розхитування — тут дитина сама все зробить. Найбільш фізіологічний метод. Попросіть її протягом дня час від часу розхитувати зуб, і до кінця дня він сам випаде;
  • Викручування — чистими руками (бажано в медичних рукавицях) змушуйте зуб злегка крутитись. Тобто, ви намагаєтеся його немов викрутити так, щоб зуб відшарувався поступово від тримаючих його тканин.

Всі процедури повинні виконуватися з дотриманням стерильності, дезинфікованими руками, інструментами, з подальшою обробкою рани. Якщо є кровотеча — прикладіть до ясен тампон з вати або бинта.

Рекомендації перед видаленням

Якщо ви опинилися в умовах, де до найближчого дитячого лікаря стоматолога «йти лісом 100 кілометрів пішки», а видалення хиткого молочного зуба стало дуже необхідно, важливо дотриматися хоча б такої рекомендації: для початку визначте, чи зможете ви це зробити в домашніх умовах. Якщо ясна запалені — тоді не варто, можна погіршити стан порожнини рота. Також не потрібно намагатися вирвати зуб, коли він ще міцно тримається в яснах і не дуже розхитаний — якщо немає болю, дискомфорту, то краще почекати.

Завжди оцінюйте ризики своїх дій! Чи зможете, наприклад, зупинити кровотечу?

Якщо видалити зуб можна, то за кілька годин до процедури нагодуйте дитину, адже після видалення не можна їсти ще як мінімум 2-3 години. ВАЖЛИВО: якщо з першого разу не вдалося вирвати зуб, не намагайтеся робити це повторно — найкраще зверніться до дитячого лікаря стоматолога, щоб не погіршити ситуацію.

Як краще видалити молочний зуб дитині?

Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, морально не готові або є ускладнення — потрібно йти до лікаря стоматолога. В будь-якому випадку дитячими зубами повинен займатися лікар стоматолог, який має кваліфікацію та обладнання. Це найкращий варіант, навіть якщо ускладнень немає.

Пам’ятайте, що видалення зубу в умовах дитячої стоматології з використанням аплікаційної анестезії, завжди безпечніше, а також це безболісно та не налякає дитину.

Фахівці дитячої стоматології “Babydent” проведуть безпечне та безболісне видалення хиткого молочного зуба вашої дитини, з урахуванням особливостей будови дитячих зубів. При необхідності будуть використані знеболюючі препарати, повністю безпечні для здоров’я дитини. Дітлахи не бояться відвідувати нас через індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікарі “Бебідент” не тільки кваліфіковані лікарі стоматологи, а й дитячі психологи.

Записатися на видалення молочного (тимчасового) хиткого зуба у Києві та Одесі, а також дізнатися про всі ціни та поточні акції можна у нашого адміністратора за телефонами, вказаними у розділі «Контакти».

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.