Герметизація фісур — внесок в здорове майбутнє

Дуже часто поява в порожнині рота у дитини перших постійних молярів (6-7 років) відбувається непомітно для батьків. Хоча саме ці зуби, з групи перших постійних жувальних, грають дуже важливу роль у формуванні прикусу в цілому. У такій ситуації батькам необхідно проявити особливу пильність: адже діти не рідко недостатньо добре чистять «далекі зуби», а «молода» емаль вимагає уваги.

Відразу після прорізування емаль зуба є незрілою і для неї характерна велика пористість і менша щільність, що робить її більш вразливою для кислот. А так як на жувальній поверхні бічних зубів між буграми розташовані борозенки — фісури, вони найбільш часто схильні до виникнення карієсу, тому що тут створюються для бактерій порожнини рота хороші умови для того, щоб жити. Бактерії, отримуючи цукор, моментально розмножуються та закріплюються, як клейка маса, утворюючи зубний наліт. Ці бактерії є виробниками кислоти, які руйнують емаль зубів. Постійне неповноцінне чищення нальоту призводить до його накопичення та утворення карієсу.

Як же захистити фісури постійних зубів?

Для цього існує герметизація — обробка жувальної поверхні зубів силантом (спеціальним герметиком), який заповнює (запечатує) фісури, роблячи жувальну поверхню зуба рівнішою та менш схильною до ризику виникнення карієсу. Сама процедура абсолютно безболісна та не приносить дитині негативних вражень і не займає багато часу.
Саме вчасно і правильно зроблена герметизація допоможе захистити в малому віці постійні зуби вашої дитини.