Правильний вибір дитячої зубної щітки дуже важливий. Від цього буде залежати наскільки якісно чиститимуться зуби, та чи не пошкодить щітка рота вашого чада.
Звичайно ж щітка повинна бути в першу чергу безпечною. На ній не повинно бути гострих країв, а матеріали — виключно нетоксичні. Треба обережно ставитися до щіток з головами мультиплікаційних героїв та іншими рельєфними виробами. Нехай малюків і важко привчити чистити зуби, але безпека перш за все. Краще уникати електрощіток. Вони більш підходять хіба що підліткам. Якщо ви все ж наважились на покупку, то економити не варто: на вітчизняному ринку багато підробок, які можуть серйозно травмувати ротову поржинину.
Жорсткість щетини — одна з основних особливостей виробу. Занадто м’яка не зможе якісно зняти зубний наліт, а жорстка може пошкодити емаль. Для перших зубів взагалі використовують спеціальні поролонові щітки. Пізніше, коли щелепа більш-менш сформується, дитині потрібно купити спеціальну дитячу щітку. З трирічного віку потрібно переходити на м’яку щетину, школярам підійде середня жорсткість. Таким чином можна не боятися, що дитина може пошкодити ясна або язик. Але й вибір надто м’якої щетини здатний нашкодити: якщо чистка проходить неякісно, на зубах можуть утворитися некрасиві плями.
Виготовляють щітки з гнучкою шийкою. Це вдала конструкція, адже якщо рука недосвідченого малюка занадто сильно буде тиснути на зуби при чищенні, пристосування зменшить тиск.
Розмір голівки повинен підходити для того, щоб дитина без проблем змогла дістати до будь-якого місця в роті. Якщо величина буде занадто великою, малюк почистить тільки передні зуби. Вибираючи щітку, потрібно керуватися таким правилом: голівка не повинна бути більше ніж три поруч стоячих зуба.
Не економте на гігієні порожнини рота, пам’ятайте, що у зубної щітки є термін придатності. Міняйте її кожні три місяці. Нова щітка краще чистить зубний наліт і має гарний масажний ефект.