Причинами стоматиту можуть бути:
- Мікроорганізми (починаючи від найпростіших і закінчуючи вірусами та бактеріями)
- травматичні ушкодження,
- порушення трофіки слизових внаслідок зневоднення (спека, наприклад, або наслідок гіпертермії при хворобі),
- недостатня або неправильна гігієна порожнини рота,
- гіпо- та авітамінози,
- пубертат,
- наслідки прийому медикаментів.
І, нарешті, за світовим досвідом і дослідженнями:
одним з спускових гачків виникнення стоматиту можуть бути зубні пасти, що містять лаурісульфат натрію. Багаторічні дослідження надають підставу припустити, що використання зубних паст і розчинів для ополіскування, що містять лаурилсульфат натрію (ЛСН) — можуть призвести до більш частого загострення стоматиту (особливо у дітей). Швидше за все, це пов’язано з дегідратируючою дією ЛСН на слизову оболонку ротової порожнини і, як наслідок, вона стає більш вразлива до екзогенних факторів (наприклад харчові кислоти). В одному з досліджень, при припиненні використання паст, що містять ЛСН, зниження захворювання на стоматит досягло 81%. Крім того, ті 19%, у яких відбувся рецидив стоматиту, відзначали меншу болючість, якщо в попередній період не використовували пасти з ЛСН.
Як лікувати
Лікування стоматиту йде за двома напрямками. Симптоматичне, як при запаленні та ерозивному процесі в слизових. Тобто, спрямоване на якнайшвидше загоєння, зняття больових симптомів і локалізацію процесу. І етіологічне — усунення причини виникнення стоматиту. Ось чому для отримання стійкої ремісії необхідна вірна постановка діагнозу з виявленням першопричини стоматиту у конкретного пацієнта.
Звідси висновок: лікуватися треба у лікаря, причому з хорошим клінічним мисленням (як “лікар Хаус”, і це не жарт). Самолікування призведе тільки до тимчасового поліпшення, і то, якщо ви вгадаєте з народним або не дуже народним методом, але ніяк не вирішить проблему.
Для чого я написав все це? Позбутися від стоматиту можна, ліквідувавши його першопричину.
Відвідувати лікаря треба, вам же не спадає на думку самому полагодити телевізор!
Самолікування — це іноді небезпечно, а неграмотне лікування дитини може бути в два рази небезпечніше.