Дитячий карієс

Карієс — це процес локалізованого руйнування зубів. Починаючи з маленької плями, він може перерости у серйозну проблему.

Відразу варто відзначити, що лікувати потрібно як постійні, так і молочні (тимчасові) зуби. Не можна легковажно ставитися до проблем молочного зуба, посилаючись на те, що «він і так скоро випаде». Хвороба може торкнутися постійних зубів, які формуються дуже близько від молочних (тимчасових). Також існує ймовірність, що бактерії, які стали причиною карієсу, призведуть до алергії у дитини. Врешті-решт, може з’явитися біль, не всякий дорослий в змозі її терпіти, що вже говорити про маленьких дітей.

Чим раніше звернутися до лікаря, тим краще. У разі дитячого карієсу це дуже актуально. Справа в тому, що молочні (тимчасові) та постійні зуби недостатньо насичені мінералами, особливо це стосується нових зубів. Всього за кілька місяців ситуація може невиправно погіршитися. Але на ранній стадії карієсу все ж таки можна обійтися без бормашини. Можливо, буде достатньо чистити зуби спеціальною пастою або проблемну ділянку почнуть обробляти спеціальними препаратами з фтором і кальцієм. Такий результат буде подвійно вдалим. По-перше, проблема була усунена до того, як може завдати серйозної шкоди здоров’ю, а по-друге, у дитини не залишиться поганих спогадів про візит до стоматолога. Тепер малюк не боятиметься «страшного лікаря», можливо, йому навіть сподобається крісло або інші загадкові лікарські інструменти. Стануть простими регулярні візити до лікаря стоматолога, можна не хвилюватися, що дитина, боячись болю, буде приховувати проблеми з зубами.

Діагностувати карієс у дітей досить легко. Найчастіше в такому юному віці проблеми виникають не між зубами або в важкодоступних місцях, а на жувальній площині в фісурах — поглибленнях у зубах. Спочатку карієс — просто темна пляма, далі з’являється дірка. З цього моменту руйнування емалі відбувається ще швидше: в поглибленні накопичується їжа, а це відмінне середовище для бактерій. Тепер можуть з’явитися неприємні відчуття від холодного, гарячого, надто кислого або солодкого.

Помітивши перші симптоми, одразу ж зверніться до лікаря стоматолога. Можливо це всього лише пігментація зуба, а може, ви позбавите дитину від неприємних відчуттів і збережете її усмішку такою ж блискучою.